Dołącz teraz, bezpłatnie!

Polskie Randki w Niemczech

Największy Portal Randkowy Dla Polaków w Niemczech. Załóż Konto w 10 Sekund!

Randki dla Polaków w Niemczech: gdzie szukać? Jak znaleźć?

Czujecie się nieco samotni? Znudziło się Wam życie samodzielnego emigranta? A może dorośliście już do myśli, że po prostu pora znaleźć tę drugą połówkę i Niemcy to wcale nie najgorsze miejsce, by to zrobić? To, że nie mieszkacie w Polsce zupełnie nie przeszkadza w odnalezieniu polskiego partnera lub partnerki. Randki dla Polaków w Niemczech to już norma. I to w Waszym rejonie!

70 tysięcy wolnych Polek i Polaków czeka na Was w Niemczech

Nie ulega wątpliwości, że Niemcy to wciąż jeden z najpopularniejszych emigracyjnych kierunków. To w końcu sąsiad. Odległość z “nowego” do “starego” domu nie przeraża tak bardzo, jak kilometry dzielące Polskę i Anglię czy Norwegię.

Polscy single w Niemczech według grupy wiekowej

Grupa wiekowa	Mężczyźni	Kobiety	Ogólnie	Odsetek kobiet
18-30		24,000		16,000	40,000	40%
31-40		9,400		6,700	16,100	42%
41-50		3,600		4,500	8,100	56%
51+		1,900		3,000	4,900	61%
*Dane na podstawie informacji podanych przez użytkowników Facebooka

Nic zatem dziwnego, że prawie 70 tysięcy osób, które na Facebooku deklarują się jako single, mieszka na terytorium Niemiec. Ponad połowa z nich, bo całe 40 tysięcy, to osoby wieku od osiemnastu do trzydziestu lat. Młodzi, ambitni, z planami na międzynarodową karierę, a jednak samotni. Co ich tutaj sprowadza?

Wyższy standard życia? Lepsze warunki zatrudnienia? Nie od wczoraj przecież młodzi emigrują do Niemiec. Ostatecznie, jeszcze przed upadkiem Muru Berlińskiego trasa między podzielonymi Niemcami a Polską była jedną z najpopularniejszych, którymi się wtedy poruszano. Trudno przecież nie pozostawać w bliskich stosunkach z własnym sąsiadem - tym bardziej, gdy dzieli nas fikcyjna już niemalże granica strefy Schengen.

Fakt faktem, że to najczęściej młodzi ludzie korzystają z szansy na wyjazd. Druga co do wielkości grupa singli (osób od trzydziestu jeden do czterdziestu lat), jest znacznie mniejsza, ale to wciąż szesnaście tysięcy dusz wciąż poszukujących partnera lub partnerki.

Czy powinno zatem dziwić, że najwięcej samotnych osób należy do najmłodszej grupy wiekowej? Niekoniecznie. Związek, rodzina, dzieci - to coś, na co trzeba przygotować się materialnie, i wielu z tych przyszłościowo myślących Polaków i Polek korzysta z szansy, jaką oferują wielokulturowe Niemcy.

Samotni Polacy w Niemczech - gdzie żyją?

Polscy single w Niemczech w każdym wieku (według miast)

Miasto	 	Mężczyźni	Kobiety	Ogólnie	Odsetek kobiet
Berlin		2,900		2,700 	  5,600	48%
Frankfurt	2,600		2,200 	  4,800	46%
Monachium	2,300		1,600 	  3,900	41%
Kolonia		2,100		1,500 	  3,600	42%
Hamburg		2,000		1,500 	  3,500	43%
Hanower		1,500		1,100 	  2,600	42%
Dortmund	1,400		1,100 	  2,500	44%
Essen		1,400		1,100 	  2,500	44%
Stuttgart	1,200		900 	  2,100	43%
Düsseldorf	1,200		900 	  2,100	43%
**Dane na podstawie informacji podanych przez użytkowników Facebooka
 

Dziesięć największych niemieckich miast przyciąga polskich singli, a na ich czele stoi Berlin. To pewnie żadne zaskoczenie, że to właśnie niemiecką stolicę tak często obieramy sobie za emigracyjny cel. Mieszka tam prawie sześć tysięcy osób, które na Facebooku określają się jako wolne - a 48% z nich stanowią kobiety.

Dalszą czołówkę listy obejmują Frankfurt - prawie pięć tysięcy singli, w tym 46% kobiet, Monachium - niemal pięć tysięcy osób, w tym 41% pań, Kolonia oraz Hamburg, które chwalą się podobną liczbą osób nie pozostających w związkach (trzy i pół tysiąca) i podobnym odsetkiem kobiet w tych grupach (odpowiednio 42% i 43%).

Jeden wniosek nasuwa się sam: wygląda na to, że panie wyraźnie preferują życie w wielkim mieście.Tętniąca życiem niemiecka stolica pozostaje zatem najlepszym miejscem, by odnaleźć poszukujące partnera Polki.

Dlaczego warto umówić się z Polakiem? Dlaczego zaprosić na kawę Polkę?

Często osoby wyjeżdżają z Polski odnajdują partnera lub partnerkę miejscowej narodowości. Są jednak tacy, którzy nawet za granicą przywiązani się do polskiej urody i charakteru. Związki międzynarodowe zdecydowanie mają swój urok, ale zanim się na nie zdecydujecie, rozważcie polskie randki w Niemczech - a oto i dlaczego.

Jedna narodowość, jedna kultura. Słyszeliście już, że Niemcy potrafią być chłodni, pragmatyczni, boleśnie bezpośredni? O ile generalizowanie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, w każdym stereotypie tkwi ziarnko prawdy. Jeśli nie jesteście gotowi na pokonywanie kulturowych barier - od ogólnego stosunku do życia do codziennych detali - rozważcie wyjście na kawę z kimś urodzonym i wychowanym tak, jak wy - w Polsce i według polskich tradycji.

 • Te same problemy imigranta. Szczególnie na początku, życie w innym kraju i w innej kulturze przysparza licznych problemów. Wiele osób odstaje od swoich niemieckich współpracowników, czuje się wyizolowanych, nie pasujących. Zaczynając od tego, a kończąc na formalnych i prawnych trudnościach, które pokonać musi imigrant, problemów jest wiele. I z pewnością łatwiej dzielić je z osobą, która doświadcza podobnych trudności, aniżeli z kimś, kto nigdy nawet się do nich nie zbliżył.
 • Brak bariery językowej. O ile nie wyrośliście w Niemczech, mało prawdopodobne jest, że w przeciągu kilku miesięcy opanujecie znajomość języka na poziomie prawdziwego Niemca. Wiele osób nie podejrzewa, jak drugorzędne znaczenia słów czy konstrukcji zdaniowych może zasiać dysonans między rodowitym mieszkańcem kraju, a osobą przychodzącą “z zewnątrz”. Łatwiej i wygodniej dogadać się jest z osobą, która Wasz rodzinny język rozumie na tak samo głębokim poziomie, jak Wy.
 • Ułatwienia na każdym kroku. Jak porozumieć polską teściową z niemiecką babcią, gdy każda z nich rozmawia tylko w swoim ojczystym języku? Gdzie organizować ślub? Czy imię dziecka powinno być polskie, czy niemieckie? W którym kraju osiedlić się na stałe? Te i wiele innych pytań znika, gdy spotyka się dwójka osób o tej samej, polskiej narodowości.
 • Przyszłość pełna możliwości. Podczas gdy niemieckiego partnera lub partnerkę w Niemczech zatrzymuje rodzina lub praca, ktoś, kto już raz opuścił ojczyznę, może być bardziej otwarty na nowe możliwości. Dzisiaj Niemcy, a jutro? Hiszpania, Kanada, Lublin? Emigranci myślą przecież podobnie i nie przejmują się granicami.

  Gdzie znaleźć wolnych Polaków i Polki w Niemczech?

  Kto szuka, znajduje - nie bójcie się zatem wyciągnąć ręki do niemieckiej polonii. Wiele osób, tak jak Wy, poszukuje nie tylko partnerów i partnerek, ale również przyjaciół i kompanów w swoim nowym, niemieckim domu.

 • Praca. Wielu Polaków wyjeżdża do Niemiec za pracą, dlatego prawdopodobne jest, że drugą połówkę znajdziecie w biurze, w którym pojawiacie się codziennie rano. Jeśli zostaliście zatrudnieni za pośrednictwem polskiej firmy, szanse na umówienie się z Polką lub Polakiem w miejscu pracy znacznie się zwiększają.
 • Organizacje polonijne w Niemczech. Tam, gdzie rozwijają się mniejszości narodowe, tam rodzą się organizacje promujące ich kulturę. Rozejrzyj się i poszukaj, ile z nich działa w Twojej okolicy; zobacz, jakie wydarzenia organizują, a następnie zacznij się w nich udzielać. Wybór organizacji polonijnych w Niemczech jest spory. Od religijnych jednostek parafialnych, takich jak Polska Parafia Katolicka w Monachium, do tych zupełnie świeckich i o szerokim spektrum zainteresowań, jak chociażby AgitPolska czy Wieża Krakowska.
 • Media społecznościowe. Wielu z Polaków w Niemczech bierze sprawy w swoje ręce i angażuje się w działalność w mediach społecznościowych. Grup polonijnych na Facebooku jest bez liku, zarówno dla konkretnych miast, jak i ogólnie dla całych Niemczech.
 • Portale randkowe. Nie ma nic złego lub wstydliwego w obecności na stronie, która pomaga polskim singlom odnaleźć swoją drugą połówkę. Istnieją wiarygodne i wysokiej jakości strony, które pomagają znaleźć randki w Niemczech bez rejestracji i za darmo. Najważniejsze, aby upewnić się, że portal, na którym się logujemy, jest godny zaufania, oraz weryfikuje wiarygodność zarejestrowanych profili.

  Czy zatem czas zdecydować się na polską randkę w Niemczech? Możliwości jest więcej niż dość, a samotnych osób czekających na Waszą wiadomość - jeszcze więcej!

 • Dołącz teraz, bezpłatnie!